Intro

logo

  Nasza firma powstała w roku 1991
z inicjatywy Anny i Stanisława Morawskich, jako jedna z pierwszych prywatnych przychodni stomatologicznych. Rozwój firmy zaowocował rozpoczęciem działalności nie tylko w Nowym Sączu, lecz również
w Limanowej. Obecnie pracujemy także
w nowej, nowocześnie zorganizowanej placówce, oferując specjalistyczne leczenie
na najwyższym poziomie.

   Celem naszym jest osiągnięcie maksymalnego efektu estetycznego, przy jednoczesnym zachowaniu prawidłowej terapii leczniczej. Zapewniamy również wysoki komfort oraz intymność przeprowadzanych zabiegów,
a nowoczesne wyposażenie przychodni zdecydowanie zwiększa możliwości diagnostyczne i terapeutyczne.

      Drodzy Pacjenci. Prosimy o Wasze pytania
i uwagi. Współpracujmy – cieszmy się życiem, zdrowiem i wspaniałym uśmiechem.

dr n. med.
logo

Nasza oferta

Stomatologia estetyczna – Pojęcie stomatologii estetycznej nie może być zawarte w jednej formule i pojęciu. Na efekt estetyczny może wpływać wiele czynników i problemów, które w dużej mierze możemy rozwiązać. Łącząc doświadczenie wraz z nowoczesnymi urządzeniami i materiałami jesteśmy w stanie zapewnić doskonały efekt nawet najbardziej wymagającym pacjentom.

Stomatologia zachowawcza - specjalizujemy się w wykonywaniu wysoce efektywnych wypełnień, wykonywanych przy użyciu trwałych materiałów kompozytowych. Wraz z systemem podbarwiaczy możemy indywidualnie dopasować estetykę niemal każdego wypełnienia do warunków danego pacjenta. Dodatkowo jakość pracy możemy kontrolować przy użyciu lup stomatologicznych, lub mikroskopu.

Protetyka stomatologiczna - oferujemy specjalistyczne leczenie protetyczne protezami stałymi oraz ruchomymi. Najdoskonalszy efekt estetyczny uzyskujemy poprzez wykonywanie licówek, koron oraz mostów pełnoceramicznych. Wszystkie prace protetyczne projektowane przez lekarza specjalistę wykonywane są przy użyciu łuku twarzowego i artykulatora, a diagnostykę, planowanie i komunikację z pacjentem zdecydowanie ułatwia zastosowanie profesjonalnego sprzętu fotograficznego. Wszystkie te urządzenia zdecydowanie zwiększają jakość i trwałość wszelkich prac protetycznych.

Chirurgia stomatologiczna – chirurgia to nie tylko ekstrakcje zębów, które wykonujemy jedynie w ostateczności. Nowoczesne zabiegi chirurgiczne pozwalają – wbrew stereotypom – na zachowanie, a nie utratę zębów lub korzeni. Wykonujemy m.in. resekcje, hemisekcje, plastykę połączeń ustno-zatokowych, augmentację wyrostków kostnych (m.in. przeszczepy kostne, czy implantacja materiałów kościozastępczych), usuwanie zębów zatrzymanych, itd.

Implantologia – implant to „sztuczny korzeń”. Implanty umożliwiają odtworzenie utraconego uzębienia w sposób najbardziej naturalny, trwały i estetyczny. Oferujemy specjalistyczne leczenie implantologiczne, wraz z ewentualnymi, dodatkowymi zabiegami jak podniesienie dna zatoki, poszerzenie wyrostka, przeszczepy kostne, itp.

Laseroterapia – laser biostymulacyjny zdecydowanie i efektywnie wspomaga leczenie chirurgiczne, zwłaszcza w przypadkach trudno gojących się ran.

Ortodoncja - leczenie wad zgryzu aparatami stałymi i ruchomymi oferujemy w przychodni w Limanowej.

Endodoncja (leczenie kanałowe) – naszym celem jest postępowanie pozwalające na przeleczenie niemal „beznadziejnych” przypadków (kanały zakrzywione, zobliterowane, złamane narzędzia endodontyczne), co pozwala na zachowanie własnego uzębienia, lub wykonanie leczenia protetycznego na własnych korzeniach. Problemem podczas klasycznego leczenia endodontycznego jest brak widoczności kanałów, ich ujść oraz czystości po opracowaniu. Jednym z najważniejszych urządzeń kontrolnych jest mikroskop zabiegowy, który umożliwia kontrolę pracy w dużym powiększeniu. Dodatkowymi elementami w nowoczesnym leczeniu kanałowym są zaawansowane systemy do mechanicznego i ręcznego opracowania kanałów oraz ich szczelnego wypełnienia. Wszystko to oferujemy w naszej przychodni.

Zaburzenia czynnościowe narządu żucia – częste, zwykle poranne bóle głowy, nadmierne starcie zębów, trzaski w stawie skroniowo-żuchwowym, trudności w otwieraniu jamy ustnej... Leczenie tego typu schorzeń bywa trudne i wymaga sporej, specjalistycznej wiedzy. W zależności od przypadku, po dokładnej diagnostyce wykonujęmy korektę zwarcia, terapię szynową, fizjoterapię, laseroterapię, itp. Leczeniem tych dolegliwości zajmuje się dr n.med. Dominik Morawski, spec. protetyki stomatologicznej, członek Polskiego Towarzystwa Dysfunkcji Narządu Żucia.

Stomatologia dziecięca – oferujemy kompleksowe i bezstresowe leczenie małych pacjentów, a każdy przypadek staramy się przedyskutować z rodzicem lub opiekunem. Taka współpraca pomaga zrozumieć zawiłości leczenia zębów mlecznych oraz w dużej mierze zapobiega dalszym powikłaniom. Pamiętajmy, że próchnicę u dzieci można wyeliminować niemal w stu procentach. Potrzebne jest tylko zaangażowanie zarówno ze strony lekarza, jak i rodzica.

Radiologia – prawidłowa diagnostyka radiologiczna jest jednym z najważniejszych elementów przyszłego leczenia. Urządzenia cyfrowe stosowane w naszej przychodni pozwalają zarówno na dokładną, komputerową analizę zdjęć - przy jednoczesnym zmniejszeniu dawki promieniowania jonizującego. Wykonujemy zdjęcia pantomograficzne z możliwością wydruku na kliszy fotograficznej oraz zdjęcia zębowe drukowane na papierze fotograficznym. Wykonane zdjęcia możemy również zapisać w formie cyfrowej na płycie CD, co pozwala na dokładniejszą diagnostykę przez lekarza prowadzącego.

Przychodnia
Nowy Sącz | ul. Sucharskiego 1a
(róg Sucharskiego i Barskiej)


Tel: +48 18 547-25-25
Email: przychodnia@denticulus.pl

Godz. otwarcia:
pn. – czw. 9.00 – 18.00 | pt. 9.00 – 14.00

Mapa dojazdu

Przychodnia
Nowy Sącz | ul. Nawojowska 3
(Słoneczko)


Tel: +48 18 18 443-68-90
Email: przychodnia@denticulus.pl

Godz. otwarcia:
pn. – pt. 8.00 – 20.00 | sob. 8.00 – 13.00

Mapa dojazdu

Przychodnia
Limanowa | ul. Bronisława Czecha 4
(Dom Kultury)


Tel: +48 18 337-38-92
Email: przychodnia@denticulus.pl

Godz. otwarcia:
pn. – pt. 9.00 – 18.00 | sob. 9.00 – 13.00

Mapa dojazdu